گر تو خواهی کز شقاوت کم شود...

بالا نوشت:

اگر بغل نوشت های من رو :

١- بغل ١ (بدهی)

٢- بغل ٢ (بغل بابا)

٣- بغل ٣ (بغل مجانی)

خونده باشید از این پُست تعجب نمیکنید:

فواید بغل کردن :

بغل کردن مطمئناً احساس خیلی خوبی به شما می بخشد و شواهد نشان می دهد تاثیرات بسیار خوبی هم بر سلامتی ما دارد. در تحقیقی که در دانشگاه کارولینای شمالی انجام گرفت، محققان دریافتند که بغل کردن هورمون "اکسیتوسین" را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

درواقع، وقتی زوجین 20 ثانیه همدیگر را بغل می کنند، سطح اکسیتوسین در بدنشان که طی تولد بچه و شیردهی آزاد می شود، بالا می رود. افرادیکه در روابط عاشقانه هستند، بیشترین افزایش اکسیتوسین را دارند.

ضمناً سطح هورمون استرس، کورتیزول، هم در خانم ها همراه با فشارخون پایین آمد. دکتر کارن گورون یکی از محققین این تحقیق می گوید، "هرچه حمایت عاطفی بیشتر باشد، این افزایش میزان اکسیتوسین نیز نیز هم در مرد و هم در زن بیشتر خواهد شد. اما اهمیت اکسیتوسین و اثرات محافظت کننده آن دربرابر بیماریهای قلبی، میتواند برای خانم ها بیشتر باشد."

دکتر کارمین گریفیت، سخنگوی بنیاد قلب بریتانیا، می گوید، "دانشمندان علاقه زیادی به این مسئله نشان می دهند که احساسات مثبت می تواند برای سلامتی مفید باشد. این تحقیق نشان میدهد که ساپرت عاطفی، مثلاً به شکل در آغوش کشیدن های عاشقانه می تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت قلب داشته باشد. "

در واقع، در یک تحقیق دیگر که آنهم توسط دکتر گورون انجام شد، به اثبات رسید که بغل کردن و گرفتن دستها، تاثیرات استرس را کاهش می دهد. از دو گروه زوج خواستند که درمورد یک موضوع ناراحت کننده با هم صحبت کنند، اما یک گروه از قبل دست های همدیگر را در دست گرفته بودند و همدیگر را بغل کرده بودند درحالیکه گروه دیگر اینکار را انجام نداده بودند. در این تحقیق مشخص شد که:

- افزایش فشارخون در گروهی که هیچ تماسی با هم نداشتند درمقایسه با گروهی که همدیگر را در آغوش گرفته بودند، بیشتر بود.

- ضربان قلب در گروهی که تماسی نداشتند 10 ضربه در دقیقه بود درحالیکه برای گروه دیگر این مقدار 5 ضربه در دقیقه بود.

دکتر گورون پیشنهاد می کند که تماس های گرم و در آغوش کشیدن و گرفتن دست ها قبل از شروع یک روز سخت می تواند شما را در طول روز محافظت کند.

انسانها موجوداتی اجتماعی هستند، همانطور که در تحقیقات مختلف ثابت شده است که آنهایی که در زندگی دوستانی برای خود دارند، و همچنین آنها که ازدواج کرده اند، سالمتر هستند.

ما به ارتباطات اجتماعی احتیاج داریم و این ارتباطات شامل لمس کردن، حتی فراتر از ظرفیت یک زوج است. مثلاً این واقعیت که نوزادان از تماس های پوستی مستقیم با مادرشان فایده می برند و رشد بهتری خواهند داشت را در نظر بگیرید.

مثالی که گفته شد یک تحقیق کره ای بود که روی نوزادان پرورشگاهی انجام شد. آندسته از نوزادان که 5 روز در هفته و به مدت 4 هفته، 15 دقیقه بیشتر صدای زنانه شنیدند، ماساژ و ارتباط چشمی مستقیم داشتند، بعد از گذشت چهار هفته و در سن 6 ماهگی، وزن و قد بیشتری اضافه کردند و شکل گیری سرشان نیز بهتر بود تا آنهایی که این تحریک اضافی را نداشتند.

شواهد نشان داده است که تماس درمانی استرس و درد را در بزرگسالان کاهش می دهد و نشانه های بیماری آلزایمر مثل بیقراری، آواگری، قدم زدن های عصبی و از این قبیل را نیز کاهش می دهد.

وقتش رسیده بیشتر بقیه را بغل کنید

تحقیقات نشان می دهد که زوج های امریکایی چندان تمایلی به آغوش کشیدن در مجامع عمومی را ندارند. طبق تحقیقات زوج های پاریسی سه مرتبه بیشتر از زوج های امریکایی وقتشان را به بغل کردن هم میگذرانند.

بغل کردن در روابط زناشویی فوایدی دارد که احتمالاً هیچوقت فکرش را هم نمی کردید. بغل کردن...

- احساس خوبی به شما می دهد.

- حس تنهایی را از بین می برد.

- بر ترس غلبه می کند.

- دریچه احساساتتان را باز می کند.

- اعتماد به نفس را بالا می برد.

- حس نوع دوستی شما را تقویت می کند.

- روند پیر شدن را کندتر می کند.

- اشتها را فرو می نشاند.

- استرس و فشارهای عصبی را کاهش می دهد.

- با بیخوابی مبارزه می کند.

- عضلات بازوها و شانه ها را شکل می دهد.

- اگر قدتان کوتاه باشد، یک نوع تمرین کششی به حساب می آید.

- یک جایگزین عالی برای بی بند و باری است.

- یک جایگزین سالم و مطمئن برای مصرف الکل و دخانیات است.

- وجود فیزیکی شما را تایید می کند.

- دموکراتیک است (هر کس حق در آغوش کشیده شدن دارد).

فواید بیشتر بغل کردن

- از نظر اکولوژیکی خوب است (محیط را خراب نمی کند)

- برای صرفه جویی در انرژی بسیار خوب است (گرما را حفظ می کند)

- قابل حمل است.

- به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارد.

- هیچ محل خاصی نمی طلبد (یک محل خوب برای بغل کردن هرجایی می تواند باشد)

- روزهای شاد را شادتر می کند.

- فضاهای خالی زندگی را پر میکند.

- حتی بعد از جدا شدن از آغوش، باز هم فایده می رساند

پی نوشت: این ایمیل رو امروز برام فرستاده بودند...ببخشید از این عادت ها نداشتم که مطلبی جز نوشته خودم رو اینجا بذارم...

 

 

/ 36 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بی کران

دنیای عزیزم چقدر قالب وبلاگت قشنگه اینجا واقعا زیبا شده

آقای کراندار

سلام عاقلان را اشارتی کافی ست [نیشخند]

زاپی

من سلامت دیده‌ام در ترک عقل عاقلان گر می‌کنند از عقل نَقل ل بده جوجه !

آقای کراندار

سلام بعضی ها بغل را با واحد راسپوتین می سنجند و در نهایت چند راسپوتین می ارزند خدا می داند ![چشمک][خنده]

زاپی

خب متاسفانه اگر بجای بعضی ها, همه با واحد راسپوتین همه چیز را میسنجیدند دنیا کمتر امثال کراندار ها داشت و به سمت تعالی میرفت . اما خب ... متاسفانه اکثریت کراندارند و دنیا در حال سقوط [قهقهه]

زاپی

کرانچی [قهقهه] لطفا تشریف بیاورید در وبلاگ بنده نطق بفرمایید و از خط خطی کردن کاشی ها بپرهیزید . با عرض پوزش از صاحبخانه بدلیل ارسال کامنت های نامربوط [گل][چشمک]

آقای کراندار

سلام کسی که مدعی ست کراندار ی چیز بدی ست و مخاطب متن را خودش می داند شرط ادب بوده اول جواب سلام ابتدای متن را بدهد که واجب است بعد برود سر مناقشات دیگر.ادب مرد به ز دولت اوست این یک در ضمن آن جملات مخاطب خاص داشت و دلالت بر بعضی ها نه شخص خاص غیر از اینکه کسی به خودش شک داشته باشد. وگرنه آن کامنت بنده نامربوط نبود و به متن مربوط بود و به آقای راسپوتین. و در پایان اینکه : آقای کراندار مشتی جسمیت حروف کراندار است و جسمی کراندار دارد در دنیایی که همه چیزش کرانه مند است مگر او که بی کرانگی محض است در مشیمه ی جهان .

سپیدار

سلام دنیا جان آپم [گل]

آمین

معرکه توووووووو! [ماچ][ماچ] دنیا جووووووووووون! منو محکم بغل کن

سکوت

آخ چقدر حال کردیم چند روز پیش هی به هر بهونه ای عزیزمون رو بغل کردیم چه چیزای خوبی یاد میدیا بازم منتظر درسای خوب خوبت هستم[مغرور][نیشخند] [ماچ][گل][بغل]